Реал Мадрид няма загуба на своя стадион „Сантиаго Бернабеу“ в мач от Шампионска лига от 2015 година. А преди това от 2010 година насам само Барселона е успял да спечели като гост на Кралския клуб в мач от турнира.

След загубата от Шалке 04 13 отбора са гостували на „Бернабеу“, но показателите на Реал Мадрид са повече от стряскащи съперниците – 13 победи за „кралете“ и две равенства.

Балансът при головете също е впечатляващ. Реал Мадрид е отбелязал 37 гола (по близо 3,5 гола на мач), а е допуснал едва 7 (по-малко от гол на мач).

Последното поражение на „белия балет“ в испанската столица е на 10 март 2015 година с 3:4 от Шалке 04 в осминафиналния мач реванш от турнира. „Кралете“ обаче спечелиха първата среща с 2:0 и по този начин с общ резултат 5:4 се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира.

В последствие Реал Мадрид отстрани на четвъртфиналите Атлетико Мадрид, но бе елиминиран на полуфиналите от Ювентус.

Любопитна подробност е, че през настоящия сезон Реал Мадрид няма суха мрежа в мачовете си от Шампионска лига.