Националният отбор на Украйна стартира участието си в Лига "А", група 4 на Лигата на нациите с победа, след като надделя над Швейцария с 2:1 като домакин.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Тогава Тимчук напредна отдясно и стреля опасно, ударът му бе спасен от вратаря, но попадна в Андрий Ярмоленко, който отблизо с пета вкара за 1:0.

Швейцария обаче успя да изравни малко преди края на първото полувреме. В 41-ата минута Харис Сеферович шутира изключително мощно от близо 30 метра и успя да отбележи за 1:1.

В 68-ата минута Олександър Зинченко донесе победата на Украйна. Той отправи техничен диагонален удар, с който прехвърли вратаря и вкара топката в мрежата за крайното 2:1.

В следващия си мач възпитаниците на Андрий Шевченко гостуват на Испания, докато тези на Владимир Петкович приемат Германия.