Словакия стартира с минимален успех участието си в Лигата на нациите. Отборът на Щефан Таркович записа много ценен успех срещу Беларус с 1:0. Двубоят се игра на неутрален терен в Нови Сад, а в герой за словаците се превърна младият Томаш Суслов, който в страната е оприличаван на испанската легенда на Манчестър Сити Давид Силва. Футболистът на Грьонинген вкара единствения гол в 61-ата минута.

Милан Шкриняр изведе Словакия с капитанската лента, след като Марек Хамшик се отказа от националния отбор. Беларус игра плахо от самото начало и не създаде почти никакви положения, като рядко излизаше от половината си. Все пак беларусите не допуснаха и много ситуации пред собствената си врата.

Огромен пропуск за беларусите направи защитникът Юденков в началото на втората част. След час игра появилият се като резерва Суслов опита центриране, но то се превърна в удар и заблуди вратаря Павел Павлюченко. До края защитата на Словакия си свърши работата и селекцията на Таркович взе трите точки.