Северна Македония победи с 2:1 Косово и е на един мач от Евро 2020. В решителния плейоф западните ни съседи ще се изправят срещу Грузия.

"Златния" гол в полуфиналния бараж в Скопие вкара Дарко Велкоски в 33-ата минута. Преди това домакините поведоха с автогол на Бенямин Кололи в 16-ата минута, а Флоран Хадергьонай изравни в 29-ата минута.

Първото полувреме измина на един дъх. В 16-ата минута Ристовски проби отдясно и шутира по диагонала, топката се отклони от крака на Кололи и влезе във вратата на гостите. Косоварите изравниха в 29-ата минута чрез Хадергьонай, който от 30 метра прехвърли Столе Дмитриевски.

Радостта на гостите бе кратка. Само след 4 минути Енис Барди центрира към Велкоски, който направи 2:1.

В началото на второто полувреме попадение на Пандев бе отменено заради заради засада, а в 65-ата минута още един гол на домакините не бе зачетен.

Гостите обаче не намериха сили да стигнат поне до изравняване и почти не затрудниха тима на Северна Македония.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - КОСОВО 2:1

1:0 Б. Кололи (16-автогол), 1:1 Ф. Хадергьонай (29), 2:1 Д. Велкоски (33)