Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите. С успеха възпитаниците на Винченцо Монтела събраха 10 точки и са лидери в групата. Втори е Уелс с осем точки, докато исландците са трети с 4 точки. Последен е Черна гора без точки в своя актив.

Двубоят в Рейкявик започа отлично за домакините и още в 3-ата минута Ори Оскарсон откри резултата след страхотна контраатака.

В 54-ата минута Турция получи дузпа, която Хакан Чалханоолу пропусна. Осем минути след това Ирфан Джан Кахведжъ вкара страхотен гол от около 20 метра, с който изравни резултата.

Пет минути след това гостите направиха пълен обрат, след като Чалханоолу този път не сбърка от бялата точка.

В 83-ата минута Андри Гудьонсен се възползва от грешка в отбраната на гостите и с глава изравни резултата. Четири минути след това вратарят на Исландия сбърка, беше атакуван от Керем Актюркоолу, като топката се озова в Арда Гюлер, а той на празна врата нямаше как да сбърка.

В петата минута на добавеното време със страхотен прехвърлящ удар Актюркоолу оформи крайния резултат - 2:4.