Отборът на Швейцария спечели последния си мач от Лига на нациите, побеждавайки с 2:1 тима на Чехия. Срещата бе важна и за гостите, но в крайна сметка „кръстоносците” ликуваха в края на борбата. Победата гарантира мястото на швейцарците в Лига А на турнира и през следващата кампания, докато поражението за Чехия означава, че тимът изпада в по-долно ниво.

Домакините нанесоха своя удар само в рамките на една минута. Ремо Фройлер откри за Швейцария в 29-ата минута след добра асистенция на Джердан Шакири, който центрира отдясно. Още в следващата си атака швейцарците увеличиха преднината си. Брийл Емболо се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, напредна добре и стреля от дистанция за 2:0.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

В заключителните секунди на първата част Чехия върна едно попадение чрез Патрик Шик. Той засече подаване отляво и намали пасива на своя тим.

През втората част домакините диктуваха събитията на терена и не допуснаха изненада, печелейки важните три точки.

Швейцария завърши борбата на трето място с 9 точки, докато Чехия остана на последната позиция и изпадна в Лига B.