Нидерландия победи Полша с 2:0 в мач от 5-ти кръг на група 4 от Лигата на нациите и по този начин продължава да бъде на първа позиция с 13 точки, докато Полша е на трето място с едва 4 пункта.

БГНЕС
12 снимки

Ужасяващ инцидент се случи още в 3-тата минута, след като Теун Коопмейнерс бе ударен неволно в главата и се наложи да бъде заменен принудително Стивън Бергхаус. В 9-тата минута Пьотр Зиелински опита удар от разстояние, но Пасвеер улови без проблеми. В 12-тата минута дойде първият шанс за Нидерландия, след като Блинд беше чудесно намерен в наказателното поле, но не успя да засече добре топката. В 14-тата минута Нидерландия успя да открие резултата. Прекрасна атака с по едно докосване, при която Дъмфрис намери Коди Гакпо, който нямаше проблеми да завърши - 0:1.

В 20-тата минута Нидерландия организира нова добра атака, а Мемфис Депай опита удар, но той мина високо над вратата. В 31-вата минута Стивън Бергхаус опита фалцов удар в наказателното поле, след като получи пространство, но топката мина покрай дясната греда на Шчесни. В 38-мата минута Залевски завърши добра атака на Полша, но Пасвеер улови топката уверено. Пет минути по-късно Бергхаус опита същото изпълнение, както в 31-вата минута, но отново бе неточен.

В 59-тата минута Милик опита удар от далечно разстояние, който беше изключително неточен. Минута по-късно Стивън Бергвайн размени двойно подаване с Винсънт Янсен, което го освободи да остане сам срещу вратаря и да завърши безпроблемно във вратата на Шчесни - 2:0. В 80-тата минута Коди Гакпо стреля от дистанция, но топката мина покрай лявата греда на Шчесни. До края на мача Полша не успя да създаде нищо интересно пред вратата на "лалетата", докато Нидерландия бяха доволни на този резултат и смъкнаха драстично темпото, за да се поздравят с победата.

Полша:  1. Войчех Шчесни, 3. Якуб Кивиор, 5. Ян Беднарек, 15. Камил Глик, 8. Карол Линети, 10. Гжегож Криховяк, 17. Пшемислав Франковски, 21. Никола Залевски, 19. Себастиан Шимански, 20. Пьотр Жиелински, 9. Робърт Левандовски

Селекционер: Чеслав Михневич

Нидерландия: 1. Рембо Пасвеер, 2. Юриен Тимбер, 5. Нейтън Аке, 4. Върджил ван Дайк, 21. Френки де Йонг, 20. Теун Коопмейнерс, 22. Дензел Дъмфрис, 17. Дейли Блинд, 8. Коди Гакпо, 7. Стивън Бергвайн, 10. Мемфис Депай

Селекционер: Луис ван Гаал