Воденият от Станимир Стоилов национален отбор на Казахстан отстъпи с 0:2 на Грузия у дома в първа среща от турнира Лига на Нациите. Другите два отбора в група 1 на четвъртото ниво (Дивизия D) са Андора и Латвия.

Преди началото на турнира селекционерът на казахстанския отбор уверено смяташе, че играчите му могат да спечелят не само групата, но и да се класират на Европейското първенство като победител в Лига D. Днес обаче те не успяха да преодолеят отбора на Грузия.

И докато в първото полувреме играта беше сравнително равностойна и някак интересна, то след почивката нивото рязко спадна- и двата отбора трудно правеха повече от две подавания, топката се губеше лесно. И докато Грузия установи трайно владеене на събитията на терена, то Казахстан създаде две добри възможности.

В 69-ата минута Георгий Чакветадзе уверено нахлу в наказателното поле и прати топката в горния ъгъл, неспасяемо за Ненад Ерич. Пет минути по-късно Сергей Малий си вкара автогол и оформи крайното 0:2./БТА