Сензацията от UEFA EURO 2024 Грузия отнесе Чехия с 4:1 в първия между двата тима от 1 група на Лига В на Лигата на Нациите.  Двубоят в Тбилиси се състоя два месеца и половина, след като двата състава завършиха 1:1 в двубой от груповата фаза на европейското. Хората на Вили Саньол отново демонстрираха силен футбол на контраатака, за да стигнат до категоричната победа.

Тяхната звезда Хвича Кварацкелия откри в 33-ата минута от дузпа, която сам спечели и вече има 17 попадения за Грузия, колкото и Тимур Кецбая. Лидер с 26 е Шота Арвеладзе.

След паузата домакините тотално наложиха предимството си. Георги Чакветадзе направи 2:0 в 53-ата минута при контраатака, при която остана сам срещу вратаря. В 63-ата Жорж Микаутадзе реализира с отличен от въздуха, а малко след това Георги Кочорашвили се разписа с глава след майсторска асистенция на Чакветадзе.

До края чехите все пак върнаха един гол след мощния удар под гредата на Лукаш Калвах, но това като цяло бе много лош двубой за тях.