Гибралтар постигна историческа първа победа в официален футболен мач, след като победи Армения с 1:0 като гост в Ереван. Вечерта ще остане паметна в съзнанието на всички, които са част от футбола в Гибралтар, ала след вечерта в Ереван има и частица огорчение.

Преди старта на срещата домакините пуснаха химна на Лихтенщайн, вместо този на Гибралтар, а това не се прие добре от гибралтарския футболен съюз.

„Футболната асоциация на Гибралтар е дълбоко разочарована от това, че в тазвечершния ни мач с Армения за Лигата на нациите бе пуснат националния химн на Лихтенщайн.

Веднага след това становище дойде и извинение от арменския футболен съюз. „Арменската футболна федерация иска да поднесе своите извинения към колегите ни от Гибралтар, след като на националния стадион в Ереван започна химна на Лихтенщайн, вместо този на Гибралтар”.

Голът за гибралтарците дойде през второто полувреме, когато Джоузеф Чиполина вкара от дузпа.

Следващият мач на Гибралтар е с Лихтенщайн.