Франция обърна Испания с 2:1 и вдигна трофея в Лигата на нациите! Двата отбора сътвориха шоу за зрителите, а втората част бе истинска лекция за директен футбол.

В 64-ата минута Микел Оярсабал изведе "Ла фурия" напред, а само две минути по-късно Карим Бензема възстанови равенството. В 80-ата минута Килиан Мбапе оформи крайния резултат и донесе трофея на своята родина.

Французите стартираха ударно и се разминаха със сигурен гол още в 6-ата минута. Карим Бензема навлезе добре в противниковото наказателно поле, преодоля вратаря, но бе затворен добре от испанската защита, която го принуди да подаде към Килиан Мбапе, чийто удар пък бе блокиран.

Испания отвърна с удар на Пабло Сарабия, който бе точен, но твърде слаб, за да затрудни Юго Лорис.

След половин час игра символичните домакини предявиха претенции за дузпа, но след скорострелна проверка с ВАР стана ясно, че причина за такава няма.

В края на първата част Дидие Дешан бе принуден да прави смяна, след като Рафаел Варан даде индикации, че няма да успее да продължи срещата и бе заменен от Дайо Упамекано.

Gulliver/GettyImages
52 снимки

Второто полувреме стартира с шанс за испанците, които организираха страхотна атака, завършила без удар, след като Оярсабал се размина с топката. "Петлите" отвърнаха с бърза контраатака, от която също не произлезе нищо.

В 64-ата минута Тео Ернандес нацели гредата на вратата на Унай Симон, а секунди по-късно испанците поведоха в резултата с гол на Микел Оярсабал, който овладя пас на Бускетс и моментално я прати в мрежата на Лорис.

Радостта на "Ла фурия" продължи само минута, след като в 66-ата Карим Бензема побърза да върне паритета с майсторско изпълнение в горния десен ъгъл.

В 80-ата минута Килиан Мбапе овладя страхотно подаване на Ернандес зад защитата на Испания и оформи обрата за Франция. Испанците имаха претенции за засада, но след преглед с ВАР попадението бе зачетено като редовно, въпреки че останаха сериозни съмнения.

Две минути преди края на редовното време Маркос Алонсо отправи добър пас към Оярсабал, чийто удар бе отразен от стража на французите. Секунди по-късно Мбапе можеше да реши всичко, но прати топката в тялото на Симон.

В добавеното време Лорис се превърна в големия герой за Франция, след като отрази мощен шут на Пабло Форналс и отърва продълженията.

Така Франция спечели второто издание на Лигата на нациите и ще отнесе трофея вкъщи.