Селекцията на Белгия, водена от Роберто Мартинес, победи с 2:1 Уелс в поредна среща от Група А4 на Лигата на нациите.

По този начин „червените дяволи“ се настаниха на второ място в групата с 10 точки, три по-малко от лидера Нидерландия. „Драконите“ пък остават на последната четвърта позиция с едва един пункт.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

Двубоят на стадион „Крал Бодуен“ започна със сериозен превес за домакините. Те го материализираха след 10 минути игра, когато Кевин Де Бройне бе точен с левия крак, засичайки подаване отдясно на Миши Батшуай.

Белгийците удвоиха своята преднина именно чрез асистента на първия гол. Тогава Де Бройне му поднесе топката на около 2-3 метра от голлинията и таранът нямаше как да сбърка.

Белгия - Уелс

източник: Sofascore.com

Пет минути след началото на втората част островитяните върнаха едно попадение чрез Кийфър Мур, който отбеляза с глава, но силите не им стигнаха за повече.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал пък бе отменена дузпа за Белгия, дадена за фал срещу Де Бройне.