Отборът на Холандия се класира за финалната фаза на турнира Лига на нациите, но това стана по доста драматичен начин. „Лалетата“ се докопаха до точката при гостуването си на Германия, която им осигури място до Португалия, Англия и Швейцария. Именно четирите тима ще определят победителя в първото издание на надпреварата.

Холандия стигна до 2:2 в Гелзенкирхен, въпреки че като цяло изигра слаб двубой и минути преди края губеше с 0:2.

Фамозен ход на селекционера Роналд Куман обаче преобърна всичко. Специалистът и щабът му предприеха странни действия, като наредиха на централния си защитник Върджил ван Дайк да застане на върха на атаката.

Това стана със специална бележка, която бе дадена на футболиста на Ливърпул с новата схема на тима. С нея холандците трябваше да довършат мача, а именно Ван Дайк бе човекът, който вкара за „лалетата“ в последната минута на срещата за крайното 2:2.

Разбира се, бележката с указанията на Куман се появи веднага в социалните мрежи: