Сърбия и Румъния си спретнаха здраво балканско дерби в Белград, което завърши без победител – 2:2. Двубоят на стадиона на Партизан бе от група 4 на Лига С в Лигата на нациите.

Сърбите откриха резултата чрез Александър Митрович в 26-ата минута след голямо меле, при което той се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0.

В началото на второто полувреме бе отсъдена справедлива дузпа за задържане и Николае Станчу изравни от бялата точка – 1:1 в 48-ата имнута.

В 63-ата минута отново Александър Митрович се пребори добре за топката около границата на наказателното поле на румънците, а след това я изпрати неспасяемо във вратата на гостите за 2:1 в полза на Сърбия.

Но северните ни съседи не се отказаха да търсят нещо от мача и след изпълнение на корнер Георги Тукудеан умело отклони в ъгъла на сръбската врата – 2:2 в 68-ата минута.

До края двата отбора не успяха да си вкарат нов гол и завършиха дербито наравно – 2:2.

В другия мач в групата Черна гора надви гостуващия тим на Литва с 2:0.

Така в класирането черногорците водят с 4 точки от 2 мача, колкото имат и сърбите, Румъния има 2 точки, а Литва е без точка.