Италия и Нидерландия не се победиха и завършиха при равенство 1:1 в мач от четвъртия кръг на Група 1 на Дивизия “А” на Лигата на нациите. Лоренцо Пелегрини даде ранен авнас на Скуадрата, но в средата на първото полувреме Дони ван де Беек възстанови равенството. По този начин решителните битки остават за оставащите два кръга през ноември.

Скуадра Адзура стартира по-добре и още във втората минута Чиро имобиле отправи удар към вратата на Яспер Силесен, но той се оказа слаб и вратарят улови.

"Лалетата" отговориха с опасна атака през центъра, но Мемфис Депай бе спрян от Леонардо Бонучи.

В 16-ата минута Италия откри резултата. Домакините разиграха отлично по десния фланг, след което Николо Барела изведе великолепно зад гърба на защитата Лоренцо Пелегрини, който отблизо не сгреши и реализира.

В 23-ата минута Чиро Имобиле получи в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, но Яспер Силесен изби.

Постепенно гостите изнесоха играта в половината на Италия и задържаха по-дълго топката.

Две по-късно Нидерландия възстанови равенството. "Лалетата" организираха добра атака отляво, след което Мемфис Депай навлезе в наказателното поле и отправи изстрел по земя, но топката срещна тялото на италаински защитник. Последва разбъркване и Дони ван де Беек се оказа най-съобразителен и с прецизен изстрел под гредата реализира.

В 35-ата минута Дейли Блинд центрира в наказателното поле, където Люк де Йонг стреля с глава покрай десния страничен стълб. Минут по-късно действието се повтори, но от още по-чиста позиция нападателя отново не намери целта.

Четири по-късно съотборниците в Рома Пелегрини и Спинацола комбинираха отлично. Последният се освободи от съперник в наказателното поле и стрел от малък ъгъл, но СИлесен спаси. Последва нова възможност за Италия след плътен удар на Д'Амброзио вратарят на гостите изби в ъглов удар.

Скуадра Адзура продължи с настъплението си и след центриране отдясно на Федерико Киеза Леонардо Бонучи стреля с глава, но над вратата.

Нидерландия стартира агресивно втората част и в първите минути Джанлуджи Донарума бе подложен под напрежение. Първо след разбъркване Вайналдуум стреля, но изстрелът му бе блокиран, след което стражът трябваше да избива решително след опасно центриране на Хатебур отдясно.

В 55-ата минута Мемфис Депай продължи да тормози отбраната на домакините. Нападателят стреля към левия ъгъл, но Донарума великолепно изби в корнер.

Две по-късно Чиро Имобиле се възползва от грешка на Хатебур и се озова сам срещу Яспер Силесен, но носителят на Златната топка стреля право в тялото на вратаря.

Малко след това Пелегрини центрира остро в наказателното поле от фаул, след което Бонучи не успя да засече с глава, а на голлинията Д'Амброзио отблизо също не вкара топката в мрежата.

В следващите минути двата тима продължиха да действат на високо темпо, а влизането на Мойс Кийн вкара допълнителна острота в играта на Италия.

На няколко пъти прехвърчаха искри между футболистите, но отборите продължиха да търсят ново попадение. Атаките се редуваха ту предната, ту пред другата врата, но Донарума и Силесен не трябваше да се намесват решително.

В 85-ата минута Алесандро Флоренци центрира на задната греда, но Чиро Имобиле изостана и не успя да засече от чиста позиция.

Две по-късно Нидерландия отговори с атака през центъра завършила с удар на Вайналдум от дистанция, но топката премина покрай десния страничен стълб.

ИТАЛИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 1:1

1:0 Пелегрини 16'

1:1 Ван де Беек 25'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Донарума, Данило Д'Амброзио, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Леонардо Спинацола, Жоржиньо, Марко Верати, Николо Барела, Лоренцо Пелегрини, Федерико Киеза, Чиро Имобиле

Селекционер: Роберто Манчини

НИДЕРЛАНДИЯ: Яспер Силесен, Янс Хатебур, Стефан де Фрай, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Френки де Йонг, Дейли Блинд, Дони ван де Беек, Жоржиньо Вайналдум, Мемфис Депай, Люк де Йонг

Селекционер: Франк де Буур

Гл. съдия: Антъни Тейлър