Сребърните медалисти от Мондиал 2018 Хърватия излъгаха с 2:1 Швеция на стадион „Максимир“ в мач от Лига А, Група 3 в Лигата на нациите.

В 10-ата минута гол на Йосип Брекало бе отменен заради засада.

В 32-ата минута обаче грешка нямаше и домакините излязоха напред в резултата. Никола Влашич получи чудесен пас в наказателното поле и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл простреля Олсен.

В 53-ата минута Брекало си създаде пространство пред пеналтерията и шутира към лявата страна на вратата, но стражът на гостите спаси с вещина.

5 минути по-късно Форсберг опита късмета си от свободен удар, търсейки горната лява сглобка, но Ливакович показа ловкост.

В 66-ата минута Емил Форсберг подаде коженото кълбо на Маркус Берг, който от близка дистанция възстанови паритета – 1:1.

Световните вицешампиони стигнаха до победата в 84-ата минута, когато Иван Перишич намери свободния Андрей Крамарич, който на празна врата реализира за крайното 2:1.

По този начин хърватите печелят първи три точки в актива си и изпреварват шведите, които остават на последното четвърто място с 0 пункта.