Австрия победи по категоричен начин с 4:0 в домакинството си на Казахстан в среща от третия кръг на Група 3 в Лига „В“ от Лигата на нациите.

Австрийците поведоха рано с гол на Кристоф Баумгартнер в десетата минута и диктуваха темпото през първото полувреме, но не успяха да вземат по-голям аванс.

Все пак, момчетата на Ралф Рангник решиха всичко след почивката с две бързи попадения. Първо, Филип Лийнхарт удвои преднината на домакините в 53-ата, а Марсел Забитцер оформи класиката в 56-ата минута. Крайният резултата пък бе оформен от Матиас Зайдъл в 79-ата минута.

Това бе първи успех за Австрия, като тимът събра четири точки на втората позиция, колкото има и Словения. Казахстан е последен с един пункт, а лидер е Норвегия със седем точки. В следващия кръг австрийците приемат именно Ерлинг Халанд и компания.