Испания победи убедително Украйна с 4:0 в Лигата на нациите. Капитанът на "Ла Фурия" Серхио Рамос вкара първите два гола в мача, а до почивката Ансу Фати реализира първото си попадение с националната фланелка. 17-годишният талант на Барселона стана най-младият играч в историята, който вкарва за националния отбор на Испания. Шест минути преди края влезлият като резерва Феран Торес оформи крайното 4:0.

Испанците стартираха мощно от самото начало, а сред най-активните бе Фати, който бе в основата на първия гол. Той навлезе в пеналтерията и бе съборен от Кривцов. Съдията посочи бялата точка, а Серхио Рамос бе точен.

Ранното попадение обърка плановете на гостите, които се надяваха да удържат на домакинския натиск.. Възпитаниците на Луис Енрике имаше огромно превъзходство през първото полувреме и създаваше положение след положение. Регилон се размина с попадение в 11-ата минута след подаване на Рамос.

Фати пък можеше да открие сметката си с много красив гол. След разбъкване в наказателното поле коженото кълбо бе отклонено и стигна до него, а той опита да го вкара със задна ножица. Изпълнението бе отлично, но защитник на Украйна успя да отклони топката преди тя да влезе в мрежата.

В 29-ата минута Серхио Рамос покачи на 2:0. Този път капитанът вкара красив гол с глава след подаване на Олмо. 34-годишният защитник вече има 23 попадения в 172 мача за националния отбор и дели осмото място във вечната ранглиста.

В 32-ата минута, Фати се превърна в най-младият голмайстор в историята на Испания на 17 години и 311 дни. Той вкара прекрасен гол в първия си мач за отбора като титуляр.

След почивката световните шампиони от 2010 година продължиха да доминират, като играеха на малко по-ниско темпо и изчакваха своите шансове. След час игра Луис Енрике даде почивка на капитана и извади Рамос, а на негово място влезе Ерик Гарсия.

"Ла Фурия" обаче продължи да създава положения. Домакините вдигнаха оборотите към края се разминаха на 2 пъти с ново попадение. Новото попълнение на Манчестър Сити Феран Торес се появи като резерва, а шест минути преди края направи резултата 4:0.