Португалия продължава със силното си представяне в група 3 на дивизия “А” от Лигата на нациите. Тази вечер възпитаниците на Фернандо Сантош разбиха с 3:0 гостуващия Швеция. При отсъствието на голямата звезда Кристиано Роналдо, който е заразен с коронавирус - Диего Жота пое лидерската роля, отличавайки се с два гола и асистенция. По този начин Португалия и Франция са лидери в групата.

В 21-ата минута домакините организираха хубава атака. Диего Жота навлезе в наказателното поле и подаде към свободния Бернандо Силва, който реализира от 12 метра.

В 36-ата Берг удари греда за скандинавците след страховит удар. Португалците също регистрираха греда през първата част.

В заключителните минути на първата част защитата на Швеция отново не действаше на ниво, очаквайки засада. Жоао Кансело с далечен пас почти от тъчлинията изведе Диого Жота, който сам срещу вратаря се разписа с мощен удар в близкия ъгъл - 2:0.

В средата на второто полувреме Екдал и Жоао Феликс пропуснаха при опитите си за удар.

В 72-ата португалците развиха атака на висока скорост Новото попълнение на Ливърпул Диего Жота се стрелна отляво, надбяга своите опоненти, след което ги финтира в наказателното поле и вкара в близкия ъгъл - 3:0.