Докато в Осло България допусна първата си загуба в Лигата на Нациите, то добрите новини дойдоха от другия мач в групата. В него Словения и Кипър завършиха по благоприятен за българския тим начин – 1:1, което на практика изхвърли Кипър от борбата за първото място.

Фотис Папулис откри именно за кипърците в 37-ата минута на двубоя, но проблемите за гостите започнаха, когато в 66-ата минута Григорис Кастанос бе изгонен заради втори жълт картон.

Равенството донесе Нейч Скубич, който в 83-ата минута се възползва от асистенция на Миха Зайч.

До края на мача желанието за победа доведе до много грубости и искри по терена.  Йосип Иличич също бе изгонен с втори жълт картон, а в добавеното време Джейсън Деметриу получи директен червен картон, спирайки опасна контра на съперника по непозволен начин.

В класирането на групата Норвегия и България водят с по 9 точки, Кипър е трети с 4, а Словения записа първата си точка от началото на турнира.