Азербайджан сломи Словакия като гост с 2:1 в мач от 5-ия кръг на Лига на нациите. Двубоят е от Лига C, група 3, където по-рано Казахстан победи Беларус и утвърди лидерската си позиция.

Срещата се разви неочаквано, след като Азербайджан играеха много добре през първото полувреме и дори удариха първи в мача, след като в 44-та минута Ренат Дадашов се разписа и изведе гостите напред в резултата. Словакия търсеше отговор през цялото второ полувреме и го намери чак в добавеното време - Ерик Ирка изпрати топката във вратата, а феновете в екстаз в 93-та минута.

Радостта за домакините от евентуално равенство не продължи много, след като в 95-та минута Ходжат Хагверди пречупи мечтите на Словакия с ново попадение. По този начин Азербайджан взе трите точки и стана втори в групата.