Уест Хям победи Андерлехт с 2:1 в мач от група В на Лига Европа. Головете за домакините вкараха Бенрама и Боуен, а за белгийците се разписа Еспозито.

38 снимки

В 14-та минута дойде първата по интересна ситуация в мача и тя бе попадение. Саид Бенрама изпълни пряк свободен удар по земя и изненада вратаря, за да открие резултата в полза на лондончани. В 30-та минута Джаред Боуен удвои, след като стреля от границата на наказателното поле и отбеляза в горния десен ъгъл на вратаря.

В 40-та минута Ареола направи страхотно спасяване, тъй като Еспозито се измъкна с лекота от защитата и стреля от дистанция, но ударът бе париран от вратаря. В 89-та минута Андерлехт успя да се разпише все пак. Себастиано Еспозито изпълни дузпа и успя да вкара в долния десен ъгъл, като направи резултата 2:1. Това не достигна на Андерлехт и мачът бе спечелен от Уест Хям.

С тази победа лондончани са първи в групата си, като имат 12 точки на сметката си, докато Андерлехт са трети с едва 4 пункта.