Отборите на Андерлехт и Виляреал завършиха при резултат 1:1 първия си осминафинален двубой от Лигата на конференциите.

Интригата остава за 16-и март, когато "жълтата подводница" приема белгийския гранд в Испания.

Домакините от Андерлехт започнаха силно срещата и дори поведоха в резултата още в 6-ата минута. Попадението на Бенито Раман обаче бе отменено заради засада.

В 23-ата минута Виляреал получи добър шанс да реализира. Хуан Фойт стигна до високо центриране и стреля с глава, но доста разочароващо. Топката прелетя далеч от целта.

Три минути след това обаче испанския тим поведе. Ману Тригерос бе изведен в наказателното поле на Андерлехт от високо подаване на Самуел Чуквуезе и след това завърши хладнокръвно.

Домакините възстановиха равенството в 57-ата минтуа, когато Франсис Амузу намери Андерс Дрейер, който стреля от дистанция, а шутът му попадна под напречната греда и в мрежата на Виляреал.

В 67-ата минтуа Ислам Слимани от състава на домакините стреля с глава, но не затрудни Пепе Рейна, който с добър рефлекс улови. В 76-ата минута стражът отново се намеси, но при удар на Ян Вертонген.