Марсилия се наложи с 1:0 в гостуването на ПАОК в Солун и се класира с общ резултат 3:1 за полуфиналите в Лигата на конференциите, където ще срещне Фейенорд. Димитри Пайе вкара единствения гол на "Тумба" в 34-ата минута.

ПАОК започна вихрено, но пропуски направиха Ясмин Куртич и Теохарис Цингарас. Гостите отговориха с техничен удар на Пайе в 13-ата минута. Малко след това вратарят на Марсилия Стив Манданда допусна груба грешка и Куртич пробва да го прехвърли от около 40 метра, но прехвърли вратата.

В 34-ата минута френският тим поведе, след като  Матео Гендузи пусна задължаващ пас в наказателното поле към Пайе и той не пропусна - 0:1.

ПАОК можеше да изравни в заключителните минути на първата част. Манданда обаче спаси ударите на  Лирацис и Акпом.

След почивката ПАОК натисна, но така и не застраши сериозно опитния страж на Марсилия. Гръцките фенове обаче оцениха старанието на своите любимции ги изпратиха с овации.