АЗ Алкмаар се класира за полуфиналите в Лигата на конференциите. Отборът от Нидерландия победи с 4:1 при дузпите у дома Андерлехт. В редовното време АЗ се наложи с 2:0 срещу белгийците и изравни общия резултат до 2:2.

Още в третата минута Майкъл Мурийо извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Давиде Маса отсъди дузпа. Вангелис Павлидис беше точен от бялата точка и даде аванс в полза на АЗ.

Само осем минути след това Йенс Одгор изведе Павлидис, който на празна врата направи 2:0.

До края на двубоя, в редовното време и продълженията, домакините доминираха изцяло, но не успяха да реализират трети и решителен гол в своя полза.

При дузпите нидерландците показаха по-здрави нерви и реализираха четири пъти от бялата точка. Пропуски за Андерлехт направиха Ян Вертонген и Килиан Сардела, като в герой за АЗ се превърна вратарят Мат Райън, спасил ударите на противниковите футболисти.

На полуфиналите в Лигата на конференциите отборът от Алкмаар ще играе срещу Уест Хям или Гент.

АЗ играе в предпоследната фаза на евротурнирите за първи път след 2005 година.