АПОЕЛ Никозия, с българина Живко Миланов в състава си, поднесе изненадата сред ранните мачове от Лига Европа, отстранявайки Атлетик Билбао.

Кипърския тим победи с 2:0 на свой терен и така се класира за осфминафиналите на турнира, след общ резултат 4:3.

Попаденията за АПОЕЛ бяха дело на Пиерос Сотириу и Янис Яниотас, като и двете паднаха през второто полувреме. По-късно в срещата Сотириу получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Живко Миланов изигра пълни 90 минути за тима си и му помогна да запази суха мрежа.

АПОЕЛ откри резултата в срещата в началото на вотрата част. Веднага след почивката Пиерос Сотириу вкара за 1:0. След страхотно центриране на Ефрем, Сотириу пребори защитник, за да се разпише отблизо.

В 54-ата минута АПОЕЛ засили изненадата, вкарвайки втори гол. Реферът отсъди дузпа в полза на кипърския тим, заради нарушение срещу Янис Яниотас. Самият той се нае с изпълнението й и не сгреши, вкарвайки за 2:0.

В 65-ата минута АПОЕЛ остана с човек по-малко на терена, след втори жълт картон на голмайстора Сотириу.

В в добавеното време Андер Итураспе от Атлетик също видя червения цвят на картона и напусна мача.

Така с общ резултат 4:3 АПОЕЛ премина напред.

Легия Варшава пък допусна един гол от Аякс в 49-ата минута на срещата и по този начин отпадна от турнира, тъй като първата среща завърши 0:0. Ник Вергевер изненада вратаря, който тъкмо бе избил топката от друг опасен удар и така донесе победата на своя отбор.