Възелът в група I на Лига Европа се заплете, след като и двете днешни срещи завършиха наравно. Така въпросителната кои два тима ще продължат напред остана да се реши в последния кръг.

Базел е сигурен участник напред, след като у дома успя да завърши 2:2 с Фиорентина. Италианците играха повече от 60 минути с човек по-малко, след като Ронкалия беше изгонен в 26-ата минута на двубоя.

Гостите започнаха доста добре срещата, след като в 23-ата минута Бернардески откри резултата. В 36-ата минута отново той удвои, но домакините се върнаха в мача с попадение на Макер Сухи пет минути преди почивката.

Ел Нени донесе равенството на домакините, което им гарантира първото място в групата след изиграването на 5 срещи от груповата фаза на надпреварата.

Белененсес и Лех завършиха 0:0 в Португалия, а домакините трябва да съжаляват за пропуснатата победа, след като Тиаго Силва пропусна дузпа в 36-ата минута на двубоя.

Така в класирането поляците са на 3-ото място с 5 точки, толкова имат и португалците, но са временно 4-ти.

В последните срещи от тази група Фиорентина приема Белененсес, а Лех - Базел на 10 декември.