Гент спечели драматично с 1:0 при домакинството си на Жерминал Беершот в среща от петия кръг на белгийското първенство.

Първия съперник на Левски в Група C на Лига Европа показа характер и стигна до успеха в последната минута с гол на нападателя Златан Любянкич, който бе част от състава на Словения на Мондиал 2010.

Любянкич игра и в трите мача на страната си на Световното първенство в Южна Африка и дори вкара второто попадение за равенството 2:2 срещу САЩ.

Впечатление в стартовата единадесеторка на Гент направи, че треньорът Франки Дюри заложи на само трима белгийски играчи - халфът Тим Смолдерс, защитникът Стеф Вилс и нападателят Стайн Де Смет.

Съставът на Гент: Йоргачевич, Нанствейт, Вилс, Ариано (72’-Гронден), Скаработ, Смолдерс, Асофейфа, Сумахоро, Де Смет (72’-Ел Ганаси) , Любянкич, Арбейтман (79’-Кулибали).