Довчерашният футболист на ЦСКА Жуниор Мораес дебютира с гол за новия си отбор Металург Донецк при разгромната домакинска победа със 7:0 над черногорския Челик в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Мораес влезе в игра за украинците в 54-ата минута при резултат 4:0 и в 78-ата се разписа във вратата на гостите след удар с глава от пет метра, покачвайки преднината на Металург на 6:0.

За тима от Донецк играха още бившият футболист на Левски Зе Соарес и друг бивш играч на ЦСКА - Грегъри Нелсън, докато българинът Велизар Димитров не бе в групата за мача.

Хеттрик за тима на Димитров, Мораес, Соарес и Нелсън вкара арменецът Кеворк Газарян, а две попадения заби кипърецът Константинос Макридис. Освен Жуниор Мораес, един гол записа и бразилецът Данило, на чието място в игра Мораес се появи в 54-ата минута.