Тотнъм разби Фиорентина с 3:0 в среща-реванш от 1/16-финалите в турнира Лига Европа и с общ резултат 4:1 продължава борбата. Райън Мейсън, Ламела и автогол на Родригес фиксираха крайния резултат в двубоя на "айт Харт Лейн".

В началните минути "шпорите" упражниха натиск към вратата на "виолетовите", но гол не падна. Тотнъм е без голмайстора си Хари Кейн, който е със счупен нос.

Райън Мейсън изведе домакините напред в резултата с попадение в 25-ата минута след пас на Деле Али, пращайки топката в левия ъгъл на Татарушану.

Една от малкото опасности пред вратата на Лорис дойде в 57-ата минута, когато Борха Валеро пробва мерника си, но стражът на лондончани спаси. В следващата минута и Бернардески пробва мерника си, също неточно.

Ерик Ламела добави втори гол за Тотнъм в 63-ата минута след като беше на точното място при избиване на топката от страна на Татарушану.

Крайният резултат беше оформен от автогола на Гонзало Родригес, който засече центриране на Деле Али в своята врата.

Така Тотнъм очаква съперника си за 1/8-финалите.