Мартин Минчев остана на резервната скамейка на Спарта Прага, а чешкият гранд постигна шеста победа от шест мача и е лидер в класирането с пълен актив от 18 точки. Попаденията за отбора на Вацлав Котал отбелязаха Лукаш Юлиш и Адам Хложек, а за гостите се разписа Томаш Чванчара.

Спарта поведе в 30-ата минута след комбинация между Хложек и Юлиш, като вторият пое топката в наказателното поле и с плътен удар не даде шансове на вратаря на Яблонец Властимил Хруби. Само 4 минути по-късно Михал Травник центрира ниско по тревата и Хлужек покачи на 2:0.

През второто полувреме мачът беше равностоен, а Яблонец успя да намали в 76-ата минута чрез Чванчара, който довкара топката отблизо, след като преди това негов съотборник стреля в гредата