Съперникът на Литекс в турнира Лига Европа - Дебрецен, завърши 2:2 при гостуването на Пакси в среща от втория кръг на унгарското първенство. Бившият халф на Левски Петер Кабат изведе Дебрецен в резултата в 4-а минута, но броени секунди по-късно домакините изравниха чрез Тибор Монтвай.

В 20-а минута Дебрецен остана с човек по-малко след червен картон на Яник.

Въпреки численото неравенство, Дебрецен бе на път да си тръгне с три точки след гол на Даян Симач в 40-а минута. Шест минути преди края обаче Тибор Хефлер изравни от дузпа.

След втория кръг с пълен актив от 6 точки начело са МТК и Ференцварош. Дебрецен е трети с 4 точки.

Съставът на Дебрецен: Малинаускас, Наги, Комлоши, Симач, Ласко, Сакали (46-Шпицмулер), Рамос, Боди, Яник, Кабат (64-Кулибали), Силаги (73-Фаркаш).