Реал Сосиедад спечели с 2:1 домакинството си на Омония от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Срещата за играчите на Иманол Алгуасил се оказа по-трудна от очакваното, но в крайна сметка те надделяха след попадения на Андер Гевара в 30-ата минута и Александър Сьорлот десет минути преди края на редовното време.

Испанският тим откри резултата в 32-ата минута при първото си по-добра възможност, когато една лошо изчистена топка попадна в Андер Гевара, а той се разписа след страхотен изстрел в горния десен ъгъл за 1:0.

Омония успя да възстанови равенството в 73-ата минута, когато много дълъг пас от наказателното поле на гостите обърка бранителите на баските, а Бруно Фелипе се възползва от грешката на Ариц Елустондо и прати топката в мрежата за 1:1.

Домакините все пак успяха да достигнат до победата чрез гола на Александър Сьорлот в 80-ата минута.

С тези три точки Реал Сосиедад оглави класирането в групата с 6 точки, след като преди седмица баските надделяха и в гостуването си на Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”. Омония е на последното място с 0 точки след два мача.