Македонският Шкендия взе преднина от 2:1 в битката от първия квалификационен кръг на Лига Европа срещу Зимбру у дома. Победителят от тази схватка ще играе в следващия етап срещу ЦСКА.

За македонците цял мач изигра бившият играч на Левски Йордан Милиев, а в 33-та минута като смяна влезе Мартин Кавдански, на мястото на контузилия се бранител Бериша.

Иначе мачът беше решен за няколко минути в края на първата и началото на втората част. Домакините поведоха във втората минута на продължението на първото полувреме. Тогава точен беше Боян Вручина с перфектно насочен силен удар.

Само две минути след подновяването на играта Иван Митров вкара второ попадение за Шкендия. Но радостта на македонците трая само три минути, след като Гросу от Зимбру намали на 1:2 от дузпа.

Така интригата се запазва за реванша и победа с един чист гол би класирала молдовците за мач с ЦСКА.