Глазгоу Рейнджърс се класира безапелационно на 1/8-финал в Лига Европа, след като победи Антверп и в реванша на "Айброкс" от 1/16-финала. Двата тима направиха ново голово шоу, но и този път везните се наклониха в полза на шотландците, които се наложиха с 5:2. В първия мач възпитаниците на Стивън Джерард спечелиха с 4:3 и така с общ резултат 9:5 той върви напред в турнира.

Алфредо Морелос откри резултата в мача за домакините в 9-ата минута, но Лиор Рафаелов изравни в 32-ата минута.

Рейнджърс вкара нови два гола чрез Нейтън Патерсън в 46-ата и Райън Кент в 55-ата минута, за да дръпне с 3:1, но гостите отново върнаха интригата чрез Дидие Ламкел Зе в 57-ата минута.

Домакините обаче бяха видимо по-стойностният отбор тази вечер и те довършиха съперника с нови две попадения от две дузпи. Четвъртият гол за шотландците вкара Борна Баришич в 79-ата минута, а крайното 5:2 оформи Седрик Ян Итен в 92-ата минута.