Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Мура 05 продължава да е без победа в словенското първенство, след като във втория кръг падна като гост от Горица с 1:3. Отборът от Мурска Собота отново завърши срещата с човек по-малко заради директен червен картон.

На стадион „Спортни Парк“ в Нова Горица домакините не се забавиха много с откриването на резултата. Полузащитникът Деян Жигон опъна мрежата зад Филип Дракович още в 7-ата минута.

Десетина минути преди почивката отново Жигон се оказа най-съобразителен пред гола и покачи на 2:0.

В 54-ата пък Денис Крамар от Мура бе изгонен за директен червен картон, което допълнително утежни положението на гостите. Все пак те намериха сили да върнат едно попадение чрез Нусимир Фаич в 70-ата минута.

Само 6 минути по-късно обаче Жигон реши всичко с ново попадение, което оформи неговият хеттрик.

Така Мура инкасира първо шампионатно поражение за новия сезон и заема 8-ото място с актив от 1 точка. В четвъртък словенците ще гостуват на националия стадион „Васил Левски“ в София в мач-реванш срещу ЦСКА.