Тази вечер  се изиграха първите четвъртфинални срещи в Лига Европа. Програмата включваше четири доста интересни сблъсъци.

В 19:45 часа РБ Лайпциг прие Аталанта, а двата отбора направиха равенство - 1:1, в изключителен спектакъл, който видя и четири греди в хода на дуела.

Победителят от този двубой ще спори за място на финала срещу Брага или Рейнджърс, които се изправиха един срещу друг Португалия, а домакините взеха минимален аванс преди реванша в Шотландия (1:0).

Много интересно беше и във Франкфурт, където местният Айнтрахт се изправи срещу колоса Барселона. Те завършиха 1:1 на "Дойче Банк Парк", след като домакините откриха резултата, но малко след това Феран Торес донесе добрия резултат за каталунците.

Продължилият напред от този четвъртфинал ще играе след това срещу Уест Хем или Лион, които пък завършиха 1:1 в източен Лондон.