Айнтрахт Франкфурт и Барселона завършиха при равенство 1:1 в първи четвъртфинален мач от Лига Европа. Домакините откриха резултата в началото на второто полувреме с красив гол на Ангсар Кнауф (47), но малко след това Феран Торес (66) възстанови равенството. Германският тим остана в намален състав в края на двубоя, но успя да удържи натиска на каталунците. Реваншът между двата тима е следващия четвъртък.

Gulliver/GettyImages
42 снимки

Каталунците стартираха агресивно и още в 3-ата минута Кевин Трап трябваше да се намесва решаващо, избивайки с една ръка в ъглов удар далечен изстрел на Феран Торес. Крилото на гостите проби през центъра и заложи на плътен изстрел, пращайки топката под гредата, но стражът на домакините реагира отлично.

Германският тим отговори три минути по-късно. Джибрил Соу стреля с мощен изстрел, който премина опасно близо до десния страничен стълб. Малко след това Гави се намеси решително след опасно центриране на Филип Костич, избивайки в ъглов удар пред погледа на Джибрил Соу.

Постепенно възпитаниците на Шави заложиха на обичайния си стил и градяха атаките си с многобройни разигравания. От своя страна Айнтрахт седеше добре подреден и опитваше да изненада противника си на контраатака.

В 17-ата минута Барселона стигна до нова добра възможност. Пиер-Емерик Обамеянг бе изведен от Феран Торес в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, но прати топката в аут.

В средата на първото полувреме наставникът на каталунците трябваше да направи принудителна промяна, след като Жерар Пике получи контузия и на негово място в игра се появи Клеман Ленгле. В 27-ата минута изстрел на Филип Костич бе блокиран.

Барселона наложи пълен контрол на топката и малко преди края на първата част притежанието на кълбото бе 70:30 в полза на гостите. В 35-ата минута Йеспер Линдстрьом стигна първи до отбитата топка. Халфът оптрави мигновено удар от границата на наказателното поле, който премина над вратата.

В 38-ата минута главният съдия Сърджан Йованович посочи бялата точка след съприкосновение между Серхио Бускетс и Рафаел Боре. Ситуацията бе прегледана с помощта на ВАР и първоначалното решение бе отменено. Реферът прецени, че капитанът на каталунците е избил топката чисто от краката на нападател на домакините.

Домакините стартираха отлично второто полувреме и в 47-ата минута успяха да открият резултата. Ансгар Кнауф достигна до отбитата топка и с красив изстрел в горния ляв ъгъл реализира - 1:0.

Минути след попадението Йеспер Линдстрьом бе близо до удвояване на резултата, но изстрелът му премина над напречната греда. Попадението внесе още агресия в германския тим и Айнтрахт притисна съперника си.

В 66-ата минута Френки де Йонг и Феран Торес разиграха отлично в наказателното поле. Нидерландецът изведе крилото на отлична стрелкова позиция и испанският национал хладнокръвно реализира.

В следващите минути двубоят продължи да се развива във високо темпо, но липсваха опасностите пред една от двете врати.

В 78-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Тута получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Педри. Осем минути преди края на двубоя Еван Ндика с отлична индивидуална акция напредна в половината на гостите, но изстрелът му премина покрай гредата. До края на двубоя Барселона притисна съперника си, но не успя да достигне до второ попадение.

АЙНТРАХТ - БАРСЕЛОНА 1:1

1:0 Ангсар Кнауф 47'

1:1 Феран Торес 66'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АЙНТРАХТ: Кевин Трап, Тута, Мартин Хинтерегер, Еван Ндика, Кристиан Йокич, Джибрил Соу, Ансгар Кнауф, Филип Костич, Йеспер Линдстрьом, Даичи Камада, Рафаел Боре

Треньор: Оливер Гласнер

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре тер Стеген, Роналд Араухо, Жерар Пике, Ерик Гарсия, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Педри, Гави, Феран Торес, Адама Траоре, Пиер-Емерик Обамеянг