Отборът на Славия загуби с 1:2 от Кукеси в мач от първи квалификационен кръг и отпадна от Лига Европа. В 56-ата минута с точно изпълнение от дузпа Патрик Фрайдей Езе изведе своите напред в резултата. В 81-ата минута Калоян Кръстев възстанови равенството и вдъхна надежди на "белите". Само 4 минути по-късно обаче Годберг Купър посече Стериакис и ихвърли българите от Европа.

Мачът започна ударно. "Белите" получиха своята първа възможност още във втората минута, когато Филип Кръстев бе фаулиран, което доведе до свободен удар за Славия. Зад топката застана Емил Стоев, след чието центриране Бруно Телуши игра с глава и изчисти в корнер.

Кукеси отвърна с точен удар на Едуард Рока, който бе отказан от Антонис Стериакис. Албанецът успя да премине покрай Петър Патев, но гръцкият страж бе покрил близкия си ъгъл и отрази удара.

В 15-ата минута Янис Карабельов бе фаулиран и "белите" получиха нов шанс да заплашат вратата на Дашамир Джика. 31-годишният страж обаче излезе и улови уверено. Малко след това Емил Стоев опита късмета си, но ударът остана извън очертанията на вратата на съперника.

Седем минути по-късно българите организираха нова страхотна атака, която обаче не завърши с гол, тъй като Стоев не достигна до центрирането на Калоян Кръстев.

Домакините поеха инициативата и в рамките на няколко минути организираха опасни атаки. В 27-ата минута Весел Лимай опита мощен изстрел от дистанция, но Стериакис опази мрежата си, а малко след това Янис Карабельов изчисти топката след самоотвержена изява.

Славия си върна топката и след половин час игра отново тръгна към вратата на Джика. Петър Патев отправи остро подаване по земя, но Ерхун Обанор се намеси и успя да изчисти.

Само три минути по-късно Стериакис се отчете с ново спасяване. Весел Лимай отправи нов изстрел от дистанция, но гръцкият страж отново бе на точното място и изби.

Малко преди края на първата част албанците получиха перфектна възможност да открият резултата, но Емилиано Муста изпълни свободния удар крайно неточно и топката премина далеч от вратата на Славия и футболистите на терена.

Първите 45 минути завършиха с нови шансове за "белите", които обаче не бяха материализирани, и двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката

Втората част започна по идентичен начин и "белите" отново първи имаха своя шанс. Георги Вълчев отправи удар, който рикошира в противниковата защита и затрудни Джика, но опитният страж все пак се справи и спаси.

В 54-ата минута Стериакис отново трябваше да се намесва и отрази удара на влезлия от пейката Албин Гаши. Секунди по-късно резервата напредна в наказателното поле и бе фаулиран от закъснелия Петър Патев, което доведе до наказателен удар за домакините. Патрик Фрайдей Езе се нагърби с изпълнението от бялата точка и с атрактивен удар посече Стериакис, извеждайки Кукеси напред в резултата.

След един час игра Филип Кръстев донесе най-добрата възможност за "белите". Младокът опита технично изпълнение, но Джика отрази и изби в ъглов удар.

Само минута след като влезе в игра Ивайло Димитров имаше възможност да възстанови равенството. Нападателят напредна в наказателното поле, но в крайна сметка бе затворен от противников защитник и не успя да отправи изстрел.

Моментът на Славия дойде в 81-ата минута, когато с майсторско изпълнение Калоян Кръстев опъна мрежата на Джика. Виновникът Патев успя да се реабилитира за дузпата с перфектно подаване към Кръстев, който с диагонален удар с глава възстанови равенството в двубоя.

Радостта на "белите" обаче бе кратка, тъй като само 4 минути по-късно влезлият от скамейката Годберг Купър възстанови преднината на албанците. Стериакис остана неподготвен при центрирането, а Купър се възползва по перфектен начин от единствената грешка на стража в срещата, която му коства и второ попадение във вратата му.

Славия бе в търсене на гола до последно, но "белите" не успяха да променят резултата и са аут от Лига Европа.

​Кукеси Славия   КР 1:1
1:0 Патрик Фрайдей Езе (д.) 56'
1:1 Калоян Кръстев 81'
2:1 Годберг Купър 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Кукеси: 12. Дашамир Джика, 29. Емилиано Муста, 4. Ерхун Обанор, 5. Кенан Хорич, 24. Едис Маличи, 17. Бруно Телуши, 10. Едуарт Рока, 8. Весел Лимай, 23. Бесар Мусоли (к), 7. Енис Гавазай, 45. Патрик Фрайдей Езе

Треньор: Скендер Гега

Славия: 32. Антонис Стериакис, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 55. Андреа Христов, 4. Петър Патев, 71. Емил Стоев, 20. Филип Кръстев, 77. Георги Вълчев, 10. Янис Карабельов (к), 7. Калоян Кръстев, 8. Димитър Рангелов

Треньор: Златомир Загорчич