Румънският ФКСБ и руският Зенит си осигуриха място на 1/16-финалите в турнира Лига Европа, след като се изиграха срещите от четвъртия кръг на груповата фаза на турнира Лига Европа.

Това стана факт, след като двата тима направиха равенства като гост в срещите си съответно в група G и L.

ФКСБ завърши у дома 1:1 с добре познатия у нас Апоел Беер Шева, но това беше напълно достатъчно да продължат борбата напред. Флоринел Коман откри резултата за тима от Букурещ в 31-ата минута, а Бен Сахар изравни 6 минути по-късно.

С актив от 10 точки ФКСБ си гарантира едно от първите две места в групата и продължава напред.

С гол на Александър Кокорин в последната минута на двубоя срещу Розенборг от Норвегия прати Зенит в елиминационната фаза, тъй като 1:1 в тази среща беше напълно достатъчно за класирането напред на руския тим. От дузпа Никлас Бентднер даде преднина на Розенборг в 55-ата минута, за да се стигне и до финалния резултат.

С актив от 10 точки Зенит е първи и със сигурност си гарантира едно от първите две места в своята група.