Турският гранд Бешикташ допусна поредна загуба в турнира Лига Европа. В четвърти мач от група К истанбулският тим загуби с 1:3 от Спортинг Брага. По този начин португалският тим почти на 100% си осигури класиране към елиминационната фаза, докато турският клуб допусна четвърто поредно поражение.

В португалския град домакините поведоха чрез Паулиньо, но резултатът бе изравнен след 30 минути игра, след като Тайлър Бойд направи 1:1. Отново нападателят Паулиньо изведе Брага напред до края на почивката, а в 44-ата минута Джърмейн Ленс получи червен картон за фаул срещу Палиня.

През втората част Спортинг имаше категорично превъзходство. Нещо, което доведе и до трети гол във вратата на за пореден път слабо представилият се вратар Лорис Кариус. В 81-ата минута Едуардо оформи крайния резултат в Португалия.

В другия мач от групата Уулвърхемптън победи с минималното 1:0 Слован Братислава.