Отборът на Базел постигна минимална победа с 1:0 срещу Айнтрахт Франкфурт в среща реванш от осминафиналите в Лига Европа. Така швейцарският тим добави към завоюваната победа с 3:0 в Германия в първата среща, с което спечелиха сблъсъка с общ резултат 4:0.

Двубоят премина в темпо на постоянни атаки, като и двата тима бяха по един или друг начин отпуснати и наясно с крайния резултат от двете срещи. Все пак Базел се оказа малко по-настоятелния отбори и в 88-та минута подпечата успеха си.

След многоходова атака Фабиан Фрай получи кълбото пред границата на наказателното поле, преодоля двама защитници и накрая с лекота пусна топката покрай безпомощния страж на германския тим Кевин Трап, за да може да позволи на съотборниците си да се поздравят с втори успех в двете срещи.

Така в четвъртфиналната фаза съставът на Базел ще премери сили с Шахтьор Донецк, като двата тима ше излъчат един от четирите полуфиналиста в тазгодишното издание на Лига Европа.