Първият германски представител, който започва кампанията си в Лига Европа - Фрайбург, не успя да си изкове голяма победа над словенския Домжале в първия мач от третия квалификационен кръг на надпреварата.

Представителят на Бундеслигата надделя само с 1:0 над скромния си опонент, но определено може да съжалява, че не наниза още попадения в мрежата му. Германците дори изпуснаха и дузпа.

Единственото попадение в този мач падна в 20-та минута, а негов автор беше Нилс Петерсен. Той се възползва от добро подаване на Кристиан Гюнтер. Само четири минути след това обаче Петерсен изпусна дузпа.

До края на двубоя Фрайбург пропиля още три сериозни шанса, но и Домжале имаше своята възможност, пропиляна в последните минути на битката. В крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха.

Така германският представител взе малка, но сравнително комфортна преднина преди ответния сблъсък в Словения следващата седмица.