Арсенал Киев загуби с 0:1 в столичното дерби срещу гранда Динамо от втория кръг на украинското първенство.

Както е известно, ако ЦСКА отстрани Мура, в следващия кръг на Лига Европа ще играе именно срещу Арсенал.

Единственият гол в мача падна още в 3-а минута, когато голмайсторът на Динамо Браун Идейе вкара след атака, преминала през новото попълнение Нико Кранчар.

След първите два кръга Динамо има пълен актив от 6 точки, докато Арсенал е без спечелена точка, тъй като в първия кръг загуби от Шахтьор Донецк с разгромното 0:6.

Съставът на Арсенал: Панкив, Гитченко, Рафаел (38' Симоненко), Леандро, Полевой, Флореску (46' Староградский), Шахов, Максимов, Кобахидзе, Ковпак, Мазилу

(70' Шацких)

В друг мач от кръга, Металург Донецк загуби изненадващо с 1:2 от Заря Луганск. Голът за Металург отбеляза бившият футболист на Левски Зе Соарес, който изравни за 1:1 в 31-а минута.

Освен него като титуляр започна доскорошният играч на ЦСКА Жуниор Мораес, който остана на терена до 70-а минута.

Друг бивш „армеец“ Грегъри Нелсън се появи на терена в 66-а минута, а Велизар Димитров не игра заради контузия.