Базел се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Швейцария след лека победа с 3:1 като гост на третодивизионния Льо Мон.

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа реши всички преди почивката, когато вкара и трите си гола за успеха в 1/16-финалите.

Точни за тима от стадион Санкт Якоб Парк бяха Марко Араторе 13-ата минута, Марко Щрелер в 19-ата и аржентинецът Федерико Алмерарес в 39-ата минута.

33-годишният полузащитник на Льо Мон Тиери Ебе показа, че защитата на Базел, който в четвъртък гостува на ЦСКА, не е непробиваема и вкара почетен гол за тима от третия ешелон в 61-ата минута.

Съставът на Базел: Коломба, Шакири, Кагдас (46’ – Ритер), Абрахам, Зани, Хюгел (84’ - Щокер), Араторе, Да Силва, Юнал, Щрелер (63’- Фрай), Алмерарес.