Отборът на Динамо Минск, който отстрани българския Черно море от Лига Европа, се озори, но отстрани Цюрих в третия предварителен кръг на турнира. Мачът в Минск приключи без победител 1:1 и благодарение на минималната си победа с 1:0 в първия мач, тимът от Беларус премина в следващия кръг.

Домакините имаха нужда от цели 118 минути за да отбележат така важния изравнителен гол и да си осигурят място в следващата фаза. Гостите от Цюрих поведоха в резултата още в 4-ата минута, с което изравниха головете в двата мача.

До края на редовното време двата тима не успяха да си вкарат нови попадения и доведоха нещата до продължения. В тях късметът се усмихна на домакините, който реализираха две минути преди края на 120-те минути. В герой за своите се превърна Фатос Бечирай.

Жребият за решителния плейофен кръг в Лига Европа е в петък.