Динамо Киев победи с 1:0 Металист Харков в първия двубой между двата тима от 1/8-финалите в турнира за Купата на УЕФА.

Единственото попадение падна в началото на втората част и бе дело на Вукойевич. В 54-та минута домакините получиха правото да изпълнят корнер отдясно. Алиев центрира, качи топката на главата на Вукойевич, който от близко разстояние вкара за 1:0. Попадението се оказа единствено в срещата.

В друг двубой от 1/8-финалите за Купата на УЕФА ЦСКА Москва постигна победа с 1:0 над Шахтьор Донецк. Голът за домакините бе дело на обичайния заподозрян, а именно Вагнер Лав.

В 49-та минута Милош Красич бе фаулиран в наказателното поле на гостите от Рат, а главният рефер на двубоя на „Лужники” отсъди 11-метров наказателен удар. Лав застана зад топката и вкара за 1:0. Това бе и 11-то попадение за нападателя в надпреварата, от едва девет мача. Лав е и топреализаторът в турнира за Купата на УЕФА.

Реваншите от 1/8-финалната фаза в турнира са след една седмица.