Съперникът на ЦСКА в Лига Европа - Базел, спечели с 3:2 като гост на Белинзона в среща от деветия кръг на швейцарския шампионат, записвайки своята втора победа през сезона.

Гостите поведоха с 2:0 с голове на Бенямин Хюгел в петата минута и на Валентин Щокер в 32-ата, а резервата Алесанрдо Чароки намали резултата в 54-ата.

Якин Хима направи 2:2 за Белинзона в 85-ата минута, а минута преди края неговият съотборник Алесандро Манджарати получи директен червен картон.

Останалият с човек повече тим на Базел се възползва от численото си предимство и се добра до успеха в продължението, като в герой се превърна швейцарския национал Хюгел, който от дузпа вкара второто си попадение в срещата.

Съперникът на ЦСКА се изкачи на седмо място с девет точки от осем мача, докато Белинзона е на предпоследната девета позиция с шест точки.

Съставът на Базел: Констансо, Абрахам, Атан, Карлитос, Фрай, Гелаберт, Хюгел, Инкоом, Шакири, Щокер, Щрелер.