Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Базел постигна победа с 2:0 при гостуването си на Аарау в мач от 11-я кръг на швейцарската Супер лига. За Базел това бе четвърти пореден успех, при това без допуснат гол. Победата изведе тима до трето място в класирането, с актив от 18 точки, зад Йънг Бойс и Нюшател Ксамакс.

Базел нокаутира последния в Лигата Аарау само за две минути. Александър Фрай откри в 27-та, а Щокер добави още едно попадение в 28-та. Гостите направиха и още доста пропуски, но успяха да запазят аванса си за един напълно заслужен успех.

Базел игра без наказания Сафари, контузените Марке, Перович и Шрупф, Араторе и Шакири, които са с младежки национални отбори, и Инкоом, който е на Световното за мъже до 20 години.

Двубоят се игра пред 7900 зрители на „Брюглифелд”.

Съставът на Базел: Костанцо, Чипърфийлд, Кагдас, Ейбрахам, Сахин, Щокер, Хюгел (Кабрал 46`), Гелаберт, Карлитос (Зани 75`), Фрей (Алмерарес 86`), Щрелер.