Атлетико Мадрид победи Войводина Нови Сад като гост с 2:1 и продължава в първи кръг на турнира за Купата на УЕФА с общ резултат 5:1.

Испанският тим не започна по най-добрия начин срещата, като се оттегли на почивката като догонващ в резултата. Домакините откриха резултата в 39-та минута след грешка в отбраната на Атлетико, при която най-съобразителен се оказа Буач.

След почивката обаче гостите излязоха, решени да променят изхода от срещата и много бързо стигнаха до пълен обрат. Завърналият се в състава на Атлетико Луис Гарсия отбеляза за 1:1 в 54-та минута, а неговият съименник Раул Гарсия направи 2:1 за „дюшекчиите” 20 минути по-късно.

За първи кръг на турнира се класираха още тимовете на Бран Берген, Гроклин и Зенит Санкт Петербург.

Резултатите: Судува – Бран 3:4 (4:6), Гроклин – Тобол 2:0 (3:0) и Зенит – Злате Моравце 3:0 (5:0).